Może być do wyboru – kolejne spotkanie w Amplitronie

Cześć wszystkim.

Poprzednie spotkanie udało się nadspodziewanie dobrze, więc ciąg dalszy nastąpi. Kolejne spotkanie odbędzie się w tę sobotę (31 października), spotykamy się o 11:00 w Amplitronie – czyli w tym samym miejscu, co poprzednio. Miejsce jest wystarczająco jasne i ciche, dwie grupy spokojnie się zmieszczą.

Tym razem przygotowaliśmy dwie gry, do wyboru na miejscu:

Fiasco (Jason Morningstar) – gra o ludziach młodych, ambitnych dynamicznych. Mają wielkie plany i wielkie potrzeby… oraz bardzo słabą samokontrolę, więc ich plany zawalą im się na głowy. Naszym celem, jako graczy, jest poznanie ich historii, zobaczenie jak bardzo im w życiu nie wyjdzie, jak wielkim fiaskiem zakończą się ich genialne pomysły. Odniesieniem tutaj będą filmy braci Coen, np. Fargo.

System bez mistrza gry, rozgrywka trwa ok. dwóch godzin, setting wybierzemy przed grą.

Liczba graczy/graczek: 3-5
Czas: 2-3h
Nagranie z sesji (ang)
Polecanka (pl)

…albo:

The Quiet Year (Avery Mcdaldno)

Przez długi, długi czas prowadziliśmy wojnę z Szakalami. Wreszcie udało nam się ich odeprzeć i zyskaliśmy jedno: rok względnego pokoju. Mamy jeden spokojny rok na wzmocnienie naszej społeczności i nauczenie się od nowa współpracy. Z nadejściem zimy przyjdą Pasterze Mrozu, a spotkania z nimi najpewniej nie przetrwamy. Na razie jednak o tym nie wiemy. Wiemy tyle, że w tej chwili, właśnie teraz, mamy okazję na zbudowanie czegoś nowego.

The Quiet Year (Jeden spokojny rok) to gra o społeczności, trudnych wyborach i kartografii. Podczas gry będziemy wspólnie rysować mapę terenu, przedstawiać frakcje (a nie indywidualne osoby) naszej społeczności, opowiadać, jak ludzie próbują odbudować swoją społeczność i jak negocjują. I zobaczymy też jak nieubłagany czas niweczy ich wysiłki.

Liczba graczek/graczy: 2-4
Czas 2-4 godziny
Recenzja (ang)

Cokolwiek wybierzemy, możemy mieć pewność, że żadna z tych historii nie skończy się dobrze. Do zobaczenia!

Reklamy

Posted on 30 października 2015, in Bez kategorii. Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

 1. Grałem w The Quiet Year kilka razy i bardzo mi się podobało. ALE! Definitywnie jest to „gra dla GMów” i to „nowoszkolnych”. Starzy DM się przy tym nudzili, podobnie jak „typowi gracze D&D”. Sorry, że stereotypowo, ofc były wyjątki ale statystycznie tak wychodziło

  Polubienie

  • nakedgefalegiant

   Hej. U nas nie było z tym jakichś szczególnych problemów. A że nie będzie się to podobało fanom dedekow – cóż, trudno im to zarzucać, skoro fanują do czego innego

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: